Satın Alma Sözleşmesi

Satın Alma Sözleşmesi – showotoyedekparca.com.tr

 

-  SHOWOTO YEDEK PARÇA Sanal Mağazamızdan Alışveriş Yapan Tüm Üyelerimiz Bu Sözleşmedeki Şartları Okumuş ve Kabul Etmiş Sayılır.

250 TL ALTI KARGOLAR ALICI ÖDEMELİ GÖNDERİLİR 250TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO GÖNDERİLİR

 

1- 18 yaşından küçükler SHOWOTO YEDEK PARÇA ' dan alışveriş yapamaz.

 

2- SHOWOTO YEDEK PARÇA ' dan belirtilen kredi kartları ( Visa, MasterCard ) veya banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Beş gün içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işlem görme zamanı, siparişin verildiği an değil, yapılan ödemenin banka hesaplarımızda bloke edildiğinin belirlendiği andır. Belirlenen bu ödeme seçeneklerinin haricindeki seçenekler tarafımızdan kabul görmeyecektir.

 

3- SHOWOTO YEDEK PARÇA tüm siparişlerinizi, MALİYE BAKANLIĞI ' nın belirlemiş olduğu şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki fiyatlar TL olarak belirtilmiştir. Satılan ürünlerin KDV oranları yasalarda belirtildiği şekilde faturada yer alacaktır. SHOWOTO YEDEK PARÇA sanal mağazada satışa sunmuş olduğu ürünlerin fiyatlarını KDV DAHİL olarak belirtmiştir.

 

4-SHOWOTO YEDEK PARÇA sanal mağazada müşterinin almış olduğu ürün fiyatı, yanlış yazılmış olsa dahi geçerli olan fiyattır. Sadece sistem ve yazılım hatalarından SHOWOTOYEDEKPARCA sorumlu değildir. Bu gibi durumlar müşteriye telefon, e-mail, fax veya yazılı olarak bildirilecektir.

 

5- Sözleşmenin imzalandığı tarihte ve sonrasında beklenmeyen veya öngörülmeyen, alıcı ve satıcının kontrolleri dışında gelişen, vuku bulması ile tarafların ayrı ayrı veya her ikisinin beraber sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma, grev, lokavt,üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebep süreklilik arz ederse tarafların yükümlüklerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

 

6- SHOWOTO YEDEK PARÇA sattığı birçok ürünü stoğunda bulundurduğu gibi bazı ürünlerde stoksuz çalışmaktadır, bazı ürünlerse tedarikçi firmaların depolarında o an bitmiş olabilir. Gerekli değişiklik yapılmadan bir satın alma gerçekleşmişse, ilgili birimimiz tarafından size posta telefon veya e-mail ile bilgi verilir ve talep durumunda ödemiş olduğunuz ürün bedeli derhal tarafınıza iade edilir.

 

7- Kredi kartı bilgileri güvenlik açısından sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır . Her yeni alışverişte sistem kredi kartı bilgilerinizi yeniden girmenizi isteyecektir..Bu işlem alışveriş zamanınızın uzamasına sebebiyet verse de sizin kart bilgilerinizin güvenliği için gereklidir.

 

 

İADE PROSEDÜRÜ

Alıcının, alıcı kaynaklı yanlış ürün alımından showotoyedekparca sorumlu değildir.
Alıcının, beğenmeme ve cayma hakkını kullanması durumunda sadece ürün bedeli iade edilir ve varsa yararlanmış olduğunuz kampanya kapsamı dışına alınarak, kargo ve kapıda ödeme ücretleri vs. kesilerek ücret iadeniz gerçekleşmektetir.
İade talebi Site üzerinden talep oluşturulması gerekmektedir aksi bir iade gönderimi kabul edilmez.

İade işlemleri:

showotoyedekparca.com.tr'dan yapacağınız tüm ürünleri 7 gün içerisinde aşağıda yer alan bilgiler doğrultusunda iade edebilirsiniz.

 

 1. İade etmek için talep ettiğiniz ürünün satın alındığı gibi kusursuz, eksiksiz ve kullanılmamış olması gerekmektedir.
 2. Hatalı ve yanlış alınan ürün kargo ücreti müşteriye aittir
 3. İade ve iptaller yanlızca site üzerinden hesabım sayfasından oluşturulur 
  a:iade kriteri showotoyedekparca tarafından uygun görülürse iade kodu verilir o kod ile kargoya teslim edilir 

  b: iade kodu olmadan gönderilen kargolar kesinlikle teslim alınmaz ve iade gerçekleşmez
 4. Motor yağları ve benzeri sıvı ürünlerin iadesi durumunda ürünlerin kapakları açılmamış olması gerekmektedir.
 5. İade etmek istediğiniz ürünün kutusu ve ambalajı gönderildiği gibi hatasız olması gerekmektedir.
 6. Satış faturasının aslı olmadan iade işlemi yapılamaz.
 7. Faturanızın firma adına kesilmesi durumunda, ürün iadesi için iade faturası gerekmektedir.
 8. Ödediğiniz bedelin, ileriki alışverişlerinizde kullanabileceğiniz şekilde düzenlemesi yapılacaktır.

Yukarıda sözü edilen memnuniyet çerçevesindeki iade işlemleri aşağıdaki durumlarda yapılamamaktadır.

 1. Bizim tarafımıza bilgi verilmeden iade işlemi yapılamamaktadır.
 2. Ürünün kutusunda herhangi bir yırtık, ezik, darbe olması durumunda veya ürünün orijinal ambalajı olmadığı takdirde, ürünün iadesi yapılamamaktadır.
 3. Elektrik Ve Elektironik malzemelerin deneme-yanılma yöntemiyle kullanılmasını önlemek amacıyla, iadesi kesinlikle yapılamamaktadır.
 4. Elektirik Ve Elektironik malzemelerinin yanlış alınmasından firmamız sorumlu deildir.
 5. Elektirik Ve Elektironik malzemelerin farklı olması durumunda deişip deişmeme hakkı firmamıza aittir.
 6. Orijinal malzelerinde, dolandırıcılığı ve sahtekarlığı önlemek amacıyla iade yapılamamaktadır.
 7. İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ayıplı ve hata satıcı kaynaklı ise ürünler MNG KARGO ile gönderildiği taktirde, kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.Aksi taktirde iade ürünlerin kargo ücreti alıcıdan tahsil edilecektir.

 

 

 

''4822 sayılı kanunla, değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki kanunda mağazadan yapılan alışverişlerde koşulsuz iade yoktur.

Mesafeli satış çeşidi olan telefon ve internet kanalı ile yapılan satışlarda ise 7 gün içinde cayma hakkı tüketiciye kanunla verilmektedir.

Mesafeli satışta cayma hakkının kullanılabilmesi Tüketicinin Korunması hakkındaki kanunda belirtilen koşulların oluşması gerekir.

showotoyedekparca.com.tr gerekli gördüğü durumlarda ayıplı olmadığı halde değiştirilmek istenen ve mağazadan satın alınan ürünlerde değişim yapmama hakkını saklı tutar.''

 

 

İADE KARGOLARINIZI SİSTEM ÜZERİNDEN UYGUN GÖRÜLEN İADELER İÇİN İADE KODU İLE MNG KARGO SHOWOTOYEDEKPARÇA ADINA SAN. SİT. 6.ADA NO:19 A GÖNDEREBİLİRSİNİZ.

İADE KARGONUZ GELDİĞİNDE SATIŞ TEMSİLCİLERİMİZ SİZLERE ULAŞARAK İADENİZLE ALAKALI YARDIMCI OLACAKTIR.

ÜCRET İADE SÜRESİ 10 İŞ GÜNÜDÜR.

ÜRÜNLERİN HASARLI OLUP OLMADIĞINI KONTROL ETMEK ADINA KARGO FİRMASINDAN ÜRÜNÜ ALIRKEN KARGO GÖREVLİSİNİN

YANINDA KUTU AÇILIMI YAPMADAN ÜRÜNÜ TESLİM ALMAMALISINIZ. KARGO DA HERHANGİ BİR HASAR VAR İSE HASAR TESPİT

TUTANAĞI TUTTURARAK ÜRÜN BEDELİNİ ZARAR TAZMİN DİLEKÇESİ YAZARAK KARGODAN TALEP ETMELİSİNİZ

KARGODA HASAR ALAN HİÇ BİR ÜRÜNDEN SHOWOTOYEDEKPARÇA SORUMLU DEİLDİR MESULUYET KABUL ETMEZ. 
ALIŞ VERİŞ YAPAN MÜŞTERİLER BU ŞARTLARI KANUNİ OLARAK KABUL ETMİŞ DEMEKTİR.